Diablo II zmartwychwstanie

Blizzard zapowiedział już oficjalnie od dawna wspominany w plotkach remaster drugiej odsłony cyklu Diablo. Gracze zagrają w Diablo II: Resurrected jeszcze w 2021 roku.

Trailer:

Gracze od dawna ostrzyli sobie zęby na ewentualną “dwójkę” w odświeżonych barwach. Gra pokazana na trailerze jest płynniejsza, ładniejsza, ostrzejsza niż kiedykolwiek. Co więcej dostaniemy ją nie tylko w wydaniu na komputery osobiste, ale także konsole z możliwością levelowania tej samej postaci na różnych platformach.

Dotychczasowe doniesienia o wchłonięciu Vicarious Visions przez Blizzarda parowane były z informacją, że twórcy remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 i Crash Bandicoot N Sane Trilogy wylądują na masowej produkcji kolejnych patchy do World of Warcraft, okazuje się jednak, że ekipa pracowala nad Diablo II: Resurrected.

Grafika w remasterze poszła w pełny trójwymiar. Efektem tego jest wzbogacenie oprawy wizualnej o dynamiczne oświetlenie. Przebudowie graficznej podlegał każdy element gry od ikon przedmiotów po każdy budynek i model postaci. Ludzie z Vicarious Visions oparli się na znalezionej dokumentacji Blizzard North, w szczególności szkicach pozostawionych przez projektantów i grafikach, ktore pozwoliły na wierne odwzorowanie oryginalnych lokacji po takie szczegóły, jak wianek czosnku wiszący w tawernie, w Lut Gholein, który w Diablo II symbolizowało kilka białych pikseli.

Z dodatkowych rzeczy, które stanowią usprawnienie do oryginału warto wspomnieć o dzielonej między postaciami na koncie skrytce. Eliminuje to konieczność obchodzenia problemu poprzez postać-muła, którą wykorzystywali gracze do tej pory. Kolejnym fajnym bajerem jest ekran zaawansowanych statystyk będący dodatkiem do standardowego ekranu statystyk, uwzględniającym bonusy płynące z niesionego sprzętu. Dodatkowo będzie można załączyć sobie opcje automatycznego podnoszenia złota.

Dość ciekawie wygląda sprawa z dostosowaniem sterowania do konsol. Część umiejętności opartych o kliknięcie w konkretnym miejscu musiała zostać w portach na konsole uproszczona. Przykładowo teleport czarodziejki oparty jest na stałym dystansie, na który może się nasza magiczka przenosić, przy czym z pada możemy wpływać jedynie na kierunek.

Istotna sprawa – dodatek Diablo II: Lord of Destruction wchodzi w skład remastera, jednak gracze będą mogli grać postacią z pominięciem contentu z rozszerzenia.

Panel Diablo II: Resurrected: