[E3 2019] Starmancer – nowy tytuł spokrewniony Stardew Valley

Tym razem nasza podróż znajdzie punkt docelowy na stacji kosmicznej, na której podobnie jak w Stardew Valley, czeka masa atrakcji.

Ziemię spotkała zagłada, a my budzimy się na stacji kosmicznej. Jesteśmy w układzie planetarnym, który kontroluje grupa frakcji. Tym razem nie wcielimy się w pojedynczego typka, czy babkę, ale hybrydę człowieka z AI – tytułowego Starmancera. Naszym zadaniem będzie kontrola i rozwój kolonii gwiezdnej. Oznacza to że będziemy musieli zadbać o potrzeby kolonistów, jednocześnie unikając zakrojonej na szeroką skalę rebelii, która może wybuchnąć jeśli za mocno wkurzymy naszych podopiecznych.

Budowa stacji pozwoli nam na szeroki zakres zmian na stacji. Możemy zbudować surową i sterylną kolonię w szarości i bieli, lub sprawić by nasz przybytek wyglądał jak ekskluzywny hotel. Od zmiany mebli, po podłogę, wykładziny, meble, paleta możliwości ma być naprawdę szeroka.

Również styl prowadzenia kolonii ma być wieloraki. Od naszych decyzji i woli zależy, jak będziemy zarządzać swoimi włościami. Nasi koloniści jeśli zadbamy o ich podstawowe potrzeby mogą podjąć pracę, która z czasem pozwoli im na rozwinięcie nowych zdolności, które z kolei przełożą się na konkretne profity jakie kolonia będzie czerpać z świeżo upieczonego specjalisty. Dodatkowo każdy osobnik pod naszym nadzorem ma mieć konkretne cechy i relacje łączące go z pozostałymi kolonistami. Może się zdarzyć, że wypatrzymy jakiegoś ancymona wożącego się z nożem w kieszeni, wywalimy go w próżnię i niechcący obniżymy morale jego znajomym.

Kolonia to jednak nie wszystko. Układ gwiezdny, który w każdej rozgrywce generowany jest losowo to także obiekt naszego zainteresowania. Wypełniony planetami, asteroidami, anomaliami i innymi stacjami kosmicznymi stanowi cenne źródło zasobów, ale także może nieść ze sobą zagrożenia, takie jak pirackie bandy, przed którymi będziemy musieli naszą kolonię obronić.

Gameplay:

Tytuł można nabyć pod tym adresem za około 60 złotych. Zakup uprawnia także do udziału w zamkniętych beta-testach.